
Oczyszczenie manualne, to metoda skutecznego usuwania niedoskonałości ze skóry. Ten zabieg kosmetyczny jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z trądzikiem, nadmiernym łojotokiem, trudnymi do usunięcia zaskórnikami lub nadmiernym wydzielaniem sebum.
Oczyszczanie twarzy to zabieg odpowiedni dla właścicieli wszystkich rodzajów skóry. Ten rodzaj pielęgnacji skóry, to nic innego jak pozbycie się sebum, zanieczyszczeń i bakterii oraz złuszczanie martwego naskórka.
Specjalista dobiera rodzaj i zakres pielęgnacji do potrzeb skóry klienta wyłącznie po konsultacji przedzabiegowej poprzedzonej ankietą z wywiadem kosmetologicznym i oceną stanu skóry klienta.
Częstotliwość wykonywanie zabiegów
Po 2 tygodniach od poprzedniego zabiegu, jeśli na skórze znajduje się wiele zanieczyszczeń, których nie można usunąć jednocześnie, można ponownie zastosować zabieg oczyszczania skóry. Ponadto częstotliwość oczyszczania manualnego tej samej części skóry nie powinna przekraczać raz na 6 miesięcy.
PRZED ZABIEGIEM
Do 48 godzin przed zabiegiem należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce i powstrzymać się od korzystania z solarium, sauny i basenu. Odradzane jest spożycie alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w septyczny płyn do mycia twarzy oraz krem z filtrem SPF 50.
PRZEBIEG ZABIEGU
Manualne oczyszczanie obejmuje ręczne i narzędziowe usuwanie zaskórników. Stosuje się wstępne złuszczanie aby usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka. Następnie na skórę nakłada się preparat zmiękczający, kieruje strumień pary z wapozonu, co rozszerza pory i zwiększa działanie preparatu. Następnie mechanicznie usuwana jest zawartość zaskórników. Dodatkowo po usunięciu zaskórników na twarz nakłada się przeciwzapalny i kojący krem lub maskę. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb skóry klienta.
Zabieg wykonujemy z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie produkty techniczne, na których pracujemy są ściśle przeznaczone do oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności.
PO ZABIEGU
Stosować delikatne środki do usuwania makijażu przez kilka dni po zabiegu, ponieważ skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Nie nakładaj makijażu bezpośrednio po zabiegu i, jeśli to możliwe, kilka dni po zabiegu. Po zabiegu należy zastosować kosmeceutyki regenerujące, ale nie zatykające porów – dla skóry ze skłonnością do trądziku. Użyj kremu przeciwsłonecznego o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej 50, aby zapobiec przebarwieniom naskórka.
PRZECIWWSKAZANIA
– otwarte rany lub uszkodzenie skóry w miejscu zabiegowym
– aktywne choroby wirusowe (np. opryszczka), skóra bakteryjna, grzybica skóry, zapalne choroby skóry (np. egzema, łuszczyca)
– tendencja do rozwoju bliznowców(keloidów)
– aktywna faza trądziku ze stanem zapalnym (np. ropny)
– trądzik różowaty
– aktywna choroba nowotworowa
– świeża i silna opalenizna (zaczerwieniona skóra)
Zabieg można efektywnie łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi przez Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: darsonwalizacja, peelingi kwasami, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, epiderma med., i inne.
Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.