Peelingi chemiczne i kwasy owocowe

Peelingi chemiczne i kwasy owocowe

Zabieg głównie dla osób dorosłych!

Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje zabiegi peelingujące z wykorzystaniem kwasów owocowych AHA, BHA i PHA oraz peelingów chemicznych. Celem zabiegu jest przywrócenie skórze blasku, złuszczenie martwego naskórka i wyrównanie kolorytu, zniwelowanie blizn. Ponadto ryzyko powstania jakichkolwiek działań niepożądanych po zabiegu jest niewielkie. Efektem jest znaczna poprawa jakości i elastyczności skóry, której struktura zostaje oczyszczona, wygładzona, rozjaśniona, odświeżona, a w konsekwencji odmłodzona. Peeling zmniejsza widoczność porów, wygładza skórę, dodaje jej blasku, wyrównuje powierzchnię skóry likwidując blizny, a dodatkowo zwiększa wchłanianie się preparatów odżywczych.

Dzięki temu, że nie działa on mechanicznie jak zwykłe peelingi, nie uszkadza skóry i może być stosowany u osób z cerą wrażliwą, trądzikową i naczynkową.

Zabieg można łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, peeling kawitacjyjny, darsonwalizacja, epiderma med., mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja i inne.

Czas zabiegu 10-15 min.

Częstotliwość oraz ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji i rodzaju skóry, jej reakcji na zabieg oraz szybkości i zdolności regeneracyjnych. Zazwyczaj zalecana jest nie częściej niż 1 raz w tygodniu w serii od 5 do 10 zabiegów.

Terapia przeciwtrądzikowa co 3 tygodnie.

Terapia przeciwzmarszczkowa, co 10-15 dni.  

PRZED ZABIEGIEM

            Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do peelingu enzymatycznego, jednak na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów silnie peelingujących, zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zależnie od zaleceń i/lub pH skóry stosujemy tzw. prepeel w celu obniżenia pH skóry. Peeling nakładamy na oczyszczoną skórę i zostawiamy na określony przez producenta czas. Wskazaniem do zmycia peelingu jest też zroszenie skóry i/lub jej intensywne zaczerwienienie oraz odczucia klienta. Następnie zmywamy peeling neutralizatorem/wodą według zaleceń dla preparatu. Tonizujemy skórę. Po zmyciu peelingu nakładamy maseczkę łagodzącą i/lub pielęgnacyjną ampułkę. Zabieg kończy nałożenie indywidualnie dobranego kremu pielęgnacyjnego.

Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia są dezynfekowane i dodatkowo sterylizowane są na miejscu w autoklawie.

PO ZABIEGU

Po zabiegu efekty widoczne są natychmiast lub po określonym w protokole zabiegowym czasie złuszczania. Skóra po zabiegu może się złuszczać nawet do 14 dni, zależnie od użytego kwasu, jego stężenia i długości kontaktu ze skórą. Mogą pojawić się wykwity skórne. W przypadku kwasu migdałowego skóra złuszcza się bardzo delikatnie. Po kuracji ma jednak tendencję do miejscowego przesuszania się, efekt ustępuje po kilku dniach. W przypadku kwasu glikolowego, efekt może być silniejszy i utrzymywać się do tygodnia. Po zabiegu na problemy trądzikowe, łuszczenie może trwać od tygodnia do dwóch, w zależności od zastosowanego kwasu. Warto wówczas zadbać o odpowiednie nawilżenie. Nie wolno zrywać odstającej skóry, ponieważ może to spowodować powstawanie blizn.   

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej:

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Skłonność do sińców
 • wirusowe zakażenia skóry,
 • ropne wykwity skórne,
 • łuszczyca,
 • aktywne nowotwory skóry,
 • liszajec zakaźny,
 • toczeń,
 • choroby naczyniowe,
 • znamiona skórne,
 • cukrzyca,
 • kruche naczynia włosowate.
 • aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • skłonność do keloidów (bliznowców)
 • ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
 • guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
 • przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
 • terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – Izotretynoina stosowana do leczenia różnych odmian trądziku (wskazane co najmniej 3 miesiące przerwy)

Nie ma przeciwwskazań w przypadku menstruacji, opalenizny, ciąży i laktacji w zabiegu na twarz.

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram