Zabieg głównie dla osób dorosłych!
Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje zabiegi peelingujące z wykorzystaniem kwasów owocowych AHA, BHA i PHA oraz peelingów chemicznych. Celem zabiegu jest przywrócenie skórze blasku, złuszczenie martwego naskórka i wyrównanie kolorytu, zniwelowanie blizn. Ponadto ryzyko powstania jakichkolwiek działań niepożądanych po zabiegu jest niewielkie. Efektem jest znaczna poprawa jakości i elastyczności skóry, której struktura zostaje oczyszczona, wygładzona, rozjaśniona, odświeżona, a w konsekwencji odmłodzona. Peeling zmniejsza widoczność porów, wygładza skórę, dodaje jej blasku, wyrównuje powierzchnię skóry likwidując blizny, a dodatkowo zwiększa wchłanianie się preparatów odżywczych.
Dzięki temu, że nie działa on mechanicznie jak zwykłe peelingi, nie uszkadza skóry i może być stosowany u osób z cerą wrażliwą, trądzikową i naczynkową.
Zabieg można łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, peeling kawitacjyjny, darsonwalizacja, epiderma med., mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja i inne.
Czas zabiegu 10-15 min.
Częstotliwość oraz ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji i rodzaju skóry, jej reakcji na zabieg oraz szybkości i zdolności regeneracyjnych. Zazwyczaj zalecana jest nie częściej niż 1 raz w tygodniu w serii od 5 do 10 zabiegów.
Terapia przeciwtrądzikowa co 3 tygodnie.
Terapia przeciwzmarszczkowa, co 10-15 dni.
PRZED ZABIEGIEM
Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do peelingu enzymatycznego, jednak na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów silnie peelingujących, zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.
PRZEBIEG ZABIEGU
Zależnie od zaleceń i/lub pH skóry stosujemy tzw. prepeel w celu obniżenia pH skóry. Peeling nakładamy na oczyszczoną skórę i zostawiamy na określony przez producenta czas. Wskazaniem do zmycia peelingu jest też zroszenie skóry i/lub jej intensywne zaczerwienienie oraz odczucia klienta. Następnie zmywamy peeling neutralizatorem/wodą według zaleceń dla preparatu. Tonizujemy skórę. Po zmyciu peelingu nakładamy maseczkę łagodzącą i/lub pielęgnacyjną ampułkę. Zabieg kończy nałożenie indywidualnie dobranego kremu pielęgnacyjnego.
Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie produkty techniczne, na których pracujemy są ściśle przeznaczone do oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia są dezynfekowane i dodatkowo sterylizowane są na miejscu w autoklawie.
PO ZABIEGU
Po zabiegu efekty widoczne są natychmiast lub po określonym w protokole zabiegowym czasie złuszczania. Skóra po zabiegu może się złuszczać nawet do 14 dni, zależnie od użytego kwasu, jego stężenia i długości kontaktu ze skórą. Mogą pojawić się wykwity skórne. W przypadku kwasu migdałowego skóra złuszcza się bardzo delikatnie. Po kuracji ma jednak tendencję do miejscowego przesuszania się, efekt ustępuje po kilku dniach. W przypadku kwasu glikolowego, efekt może być silniejszy i utrzymywać się do tygodnia. Po zabiegu na problemy trądzikowe, łuszczenie może trwać od tygodnia do dwóch, w zależności od zastosowanego kwasu. Warto wówczas zadbać o odpowiednie nawilżenie. Nie wolno zrywać odstającej skóry, ponieważ może to spowodować powstawanie blizn.
PRZECIWWSKAZANIA
Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej:
- Ciąża, karmienie piersią
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Skłonność do sińców
- wirusowe zakażenia skóry,
- ropne wykwity skórne,
- łuszczyca,
- aktywne nowotwory skóry,
- liszajec zakaźny,
- toczeń,
- choroby naczyniowe,
- znamiona skórne,
- cukrzyca,
- kruche naczynia włosowate.
- aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
- skłonność do keloidów (bliznowców)
- ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
- guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
- przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
- zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
- terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – Izotretynoina stosowana do leczenia różnych odmian trądziku (wskazane co najmniej 3 miesiące przerwy)
Nie ma przeciwwskazań w przypadku menstruacji, opalenizny, ciąży i laktacji w zabiegu na twarz.
Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.