Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje szeroki zakres zabiegow mezoterapii igłowej. Celem zabiegów jest pobudzenie skóry do regeneracji: odżywienie, wzmocnienie oraz odbudowa, pogrubienie, wygładzenie i wyrównanie kolorytu skóry. Do zabiegó przeznaczone są medycznej czystości preparaty (koktajle) o potwierdzonej skuteczności, renomowanych producentów.

Mezoterapia igłowa zalecana jest osobom dorosłym o zróżnicowanym kolorycie skóry, również w celu zmniejszenia przebarwień posłonecznych, melasmy, spowodowanych trądzikiem czy fotostarzeniem (plamy starcze), blizn, rozstępów.

Zabiegi są zalecane zarówno młodym kobietom, ponieważ doskonale korygują pierwsze zmarszczki, jak i osobom starszym, dlatego że doskonale wpływają na ogólną poprawę wyglądu skóry. Od pewnego czasu znajduje zastosowanie również w przypadku problemu z wypadającymi włosami.

Mezoterapia igłowa może być stosowana na skórę twarzy, szyi, dekoltu, piersi, powiek, owłosioną skórę głowy, całe ciało (ramiona, przedramiona, pośladki, plecy, uda, genitalia, etc.), grzbietach dłoni. Odżywia komórki skóry, przywrócą młody wygląd oraz opóźnia procesy starzenia. Jest to doskonała kuracja uzupełniająca do przeprowadzonych zabiegów pielęgnacyjnych, zabiegów z użyciem ultradźwięków oraz jako dopełnienie terapii kwasami.

STYMULATORY tkankowe i kolagenowe to przełomowe kuracje bazujące na stymulacji organizmu do regeneracji, tworzenia kluczowych dla elastyczności i jakości skóry włókien kolagenu czy elastyny. 

Stosujemy wyłącznie produkty sprawdzone i certyfikowane, znanych i docenianych producentów: Karisma, Jalupro, Nucleofill, Profhilo, Sunekos, Linerase, Xela Rederm…

W przypadku utraty włosów zabieg (nakłucia) wykonuje się w miejsca, gdzie widoczne są oznaki łysienia. Za pomocą licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się specjalnie przygotowane koktajle biopeptydowe odżywiające włosy. Pod wpływem mikrourazów aktywowane są procesy regeneracyjne, polepsza się ukrwienie skóry, która dodatkowo stymulowana jest dedykowanym do odżywienia włosa koktailem bogatym w peptydy biomimetyczne, minerały, glutation – silny naturalny antyoksydant, nieusieciowany kwas hialuronowy, kofeinę i witaminy. Efektem zabiegu mezoterapii igłowej jest pobudzenie i regeneracja cebulek włosów.

Koktajle przywracają promienny wygląd twarzy, zapobiegają pojawieniu się pierwszych zmarszczek. Substancje zawarte w preparatach pozwalają na utrzymanie biologicznej równowagi skóry i uzyskanie jej głębokiego odżywienia i nawodnienia. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent może zauważyć, że skóra w miejscu zabiegowym stała się gładsza, bardziej od wewnątrz.

Zabieg można efektywnie łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi przez Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, peelingi kwasami, peeling kawitacjyjny, mikrodermabrazja diamentowa, epiderma med., i inne.

Czas zabiegu 30-60 min.

Mezoterapia przynosi efekt tylko wówczas, gdy wykonywana jest systematycznie w serii zabiegów. Liczba zabiegów zależy od wieku i kondycji skóry, a utrzymywanie się efektów jest silnie uzależnione od indywidualnych predyspozycji biologicznych klienta.

Dla cer młodszych rekomendujemy minimum 4 zabiegi w w serii co 2-3 tygodnie.

Dla cer dojrzałych od 2 do 4 serii w ciągu roku.

Sugerowana liczba zabiegów w pierwszym etapie kuracji intensywnej: 4-6 zabiegów w odstępach co 10-14 dni.

W fazie kontrolnej 1 zabieg co 4 tygodnie

Podtrzymanie efektu 1 zabieg raz na 12-18 miesięcy.

PRZED ZABIEGIEM

Do 48 godzin przed zabiegiem należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce i powstrzymać się od korzystania z solarium, sauny i basenu. Odradzane jest spożycie alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Powstrzymać się należy od przyjmowania kwasu acetylosalicylowego (aspiryna, polopiryna, Akard, inne.)

Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu, antyseptyczny i bezalkoholowy płyn do przemywania skóry oraz krem ochronny z wysokim filtrem SPF 50+.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do wykonania mezoterapii igłowej na skórę pacjenta nakłada się maść znieczulającą. W następnej kolejności po odpowiednim dobraniu koktajlu do indywidualnych potrzeb preparat jest podawany pod skórę cienkimi igłami. Nakłucia są wykonywane w odstępach od 5 do 15 mm.

Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne takie jak zaczerwienienie, lekki obrzęk i/lub opuchnięcie, małe siniaki, nabrzmienie, rumień, mikro wybroczyny, w miejscach podania preparatu, którym może towarzyszyć swędzenie lub ból przy dotyku. Skóra może być zaczerwieniona przez około 2 dni, po tym czasie może pojawić się delikatne złuszczanie naskórka.  Reakcje te mogą się utrzymywać przez okres od kilku godzin do około 7 dni.

W dniu zabiegu na noc, należy zmyć pozostałości preparatu nałożonego po zabiegu, przetrzeć delikatnie skórę środkiem odkażającym i nałożyć krem o działaniu antybakteryjno-nawilżającym. Przez pierwsze dni delikatnie przemywamy twarz preparatem odkażającym i stosujemy wysokiej jakości kremy nawilżające. Można wspomagać regenerację suplementując się witaminami C i A.

Zaleca się picie dużej ilości wody (zwiększenie nawodnienia skóry), unikanie ogólnego wysiłku fizycznego, unikanie preparatów z zawartością alkoholu. Do 48 godzin nakładania makijażu i tłustych kosmetyków. Przez kilka dni nie stosować masaży, zabiegów złuszczających (peelingów), szorstkich ręczników. Zaleca się zmianę bielizny pościelowej, ręcznika. Nie przytulać zwierząt! Unikać miejsc o wysokim ryzyku zakażeń (szpitale, przychodnie, etc.), przebywania w pomieszczeniach silnie zabrudzonych i zapylonych. Unikać dotykania twarzy rękami. Przede wszystkim należy unikać namaczania i pocierania czy wyciskania powstałych na skórze zmian, aby uniknąć ich zdrapania. Należy powstrzymać się na okres gojenia od dużego wysiłku, intensywnej ekspozycji na słońce, korzystania z solarium, sauny, basenu i kąpieli w wannie. Nie powinno się suszyć włosów bardzo gorącym powietrzem, czy wystawiać się na działanie wysokiej temperatury i pary podczas przygotowywania posiłków. Ponieważ może to być czynnikiem prowokującym zwiększenie opuchlizny lub obrzęku. Nie używać silnie natłuszczających kosmetyków i w zależności od zastosowanego preparatu stosować krem z filtrem SPF-30+. Dopilnuj, by skóra była dobrze nawilżona. Zaleca się stosowanie po zabiegu wysokiej jakości kremów antybakteryjno-nawilżających, aby zatrzymać wilgoć w skórze i przywrócić jej równowagę. Po zabiegu krem nawilżający stosuj bardziej obficie niż normalnie.

W miejscu wstrzyknięcia mogą pojawić się stwardnienia lub grudki.

Zanotowano pojedyncze przypadki wystąpienia martwicy skóry w obrębie gładzizny czoła po podaniu preparatu w tę okolicę, wystąpienie ropni, ziarniniaków i nadwrażliwości.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mezoterapii igłowej:

 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry
 • Epilepsja
 • Nieustabilizowana cukrzyca
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Skłonność do bliznowaceń i zwłóknień
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Przebyte i czynne nowotwory
 • Łuszczyca, egzema
 • Alergia na stosowane preparaty
 • Choroby krwi
 • Problemy z krzepliwością krwi
 • Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna)
 • Stosowanie kortykosteroidów (6-8 tygodni)
 • Tendencja do powstawania siniaków
 • Przeszczep skóry (do 6 miesięcy)
 • Laser ablacyjny (6-15 miesięcy) • Nici PDO • Laser nieablacyjny (4 tygodnie) • Wypełniacze, botoks (14 dni)
 • Nadwrażliwość skórna
 • Opryszczka w obszarach poddawanych zabiegowi
 • Przyjmowanie doustnie retinoidów oraz pochodnych retinolu (Izotek Reacutan) do 6 miesięcy po kuracji.

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram