
Brak ograniczeń wiekowych.
Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje oferuje bardzo lubiany i powszechnie stosowany zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Celem zabiegu jest powolne, mechaniczne ścieranie powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu. Zabieg wykonuje się w podciśnieniu przy pomocy specjalnych głowic diamentowych o różnej średnicy. W trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej z powierzchni skóry usuwane są obumarłe komórki, a także oczyszczone zostają pory skórne znajdujące się w obrębie skóry. Niwelowana jest grudkowata, nierówna struktura skóry. W obrębie tkanki podskórnej dochodzi do stymulacji krążenia skórnego i poprawy ogólnego ukrwienia skóry. W efekcie cera jest gładka, dobrze napięta, a jej barwa nabiera zdrowego kolorytu. Proces złuszczania naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej jest szybki i z reguły mało bolesny. Nie wprowadzamy żadnych substancji, wszystko odbywa się na samej skórze. Ponadto ryzyko powstania jakichkolwiek działań niepożądanych po zabiegu jest bardzo niewielkie. Efektem jest znaczna poprawa jakości i elastyczności skóry, której struktura zostaje oczyszczona, wygładzona, rozjaśniona, odświeżona, a w konsekwencji odmłodzona. Zabieg jest alternatywą lub uzupełnieniem peelingów chemicznych.
Zabieg można łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, peelingi kwasami, peeling kawitacjyjny, darsonwalizacja, peelingi kwasami, mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, i inne.
Czas zabiegu 60-90 min.
Częstotliwość oraz ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji i rodzaju skóry, jej reakcji na zabieg oraz szybkości i zdolności regeneracyjnych. Zazwyczaj zalecana jest nie częściej niż 1 raz w tygodniu w serii od 5 do 10 zabiegów.
Terapia przeciwtrądzikowa co 3 tygodnie.
Terapia przeciwzmarszczkowa, co 10-15 dni.
PRZED ZABIEGIEM
Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji jednak na 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów peelingujących, na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.
PRZEBIEG ZABIEGU
Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie obszaru poddawanego zabiegowi. Głowica diamentowa o dobranej do obszaru i celu zabiegu średnicy przesuwana jest po powierzchni skóry. Podciśnienie wytwarzane przez aparat powoduje zasysanie złuszczonego naskórka. Zabiegowi, w zależności od intensywności, towarzyszyć może uczucie silniejszego pocierania, rozgrzania skóry i silniejszego ukrwienia.
Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie produkty techniczne, na których pracujemy są ściśle przeznaczone do oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia, w tym głowice diamentowe, są dezynfekowane i sterylizowane są na miejscu w autoklawie.
PO ZABIEGU
Po zabiegu skóra może być tkliwa i żywo zaczerwieniona, swędząca, ale dolegliwości te ustępują już następnego dnia. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej konieczne jest stosowanie preparatów ochronnych z filtrami UV SPF30+ do 10 dni po zabiegu, gdyż skóra jest znacznie bardziej uwrażliwiona na działanie słońca. Nie myjemy twarzy preparatami z alkoholem. Unikamy wykonywania makijażu do 2 dni, stosowania preparatów wybielających przebarwienia do 2 dni. Zaleca się nawilżać skórę (maski, kremy, żele, woda). Zaleca się unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 72 godzin po zabiegu. W żaden sposób nie powinno się usuwać, zdrapywać, ścierać łuszczącej się skóry. Zalecane jest picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie, co zwiększa uelastycznienie skóry.
PRZECIWWSKAZANIA
Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej:
- Ciąża, karmienie piersią
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Skłonność do sińców
- wirusowe zakażenia skóry,
- ropne wykwity skórne,
- łuszczyca,
- aktywne nowotwory skóry,
- liszajec zakaźny,
- toczeń,
- choroby naczyniowe,
- znamiona skórne,
- cukrzyca,
- kruche naczynia włosowate.
- aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
- skłonność do keloidów (bliznowców)
- ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
- guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
- przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
- zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
- terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – Izotretynoina stosowana do leczenia różnych odmian trądziku (wskazane co najmniej 3 miesiące przerwy)
Nie ma przeciwwskazań w przypadku menstruacji, opalenizny, ciąży i laktacji w zabiegu na twarz.
Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.