Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia), to zabieg dla tych, którzy dążą do wyśmienitej sylwetki poprzez zdrowy tryb życia, nie posiadają znacznej(!) nadwagi. Z czego wnioskujemy, że nie wymagają poważnych oraz mocno inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.


Zabieg lipolizy iniekcyjnej, to bezpieczny zabieg niechirurgiczny dla osób dorosłych, służący modelowaniu sylwetki. W efekcie pozbywamy się z organizmu lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety lub intensywnego treningu fizycznego.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w wybrane miejsca odpowiednich substancji, których podstawą jest najczęściej roztwór fosfatydylocholiny i/lub deoksycholanu. W efekcie wywołujemy kontrolowane rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Fosfatydylocholia jest substancją bezpieczną, występującą naturalnie w naszym organizmie. Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonujemy najczęściej w okolicy podbródka, strefy nad kolanami, brzuchu, udach, talii.

Wywołujemy zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia. Powoduje to, że „obrzęknięte” w ten sposób komórki (adypocyty) pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby. Tam z kolei są rozkładane i wydalane z organizmu. Dlatego może pojawić się zmiana zapachu ciała (potu), moczu.

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej możliwy jest natychmiastowy powrót do swoich obowiązków. Dlatego, że dyskomfort jaki możemy odczuwać ogranicza się jedynie do delikatnego opuchnięcia, zaczerwienienia, lekkiego pieczenia i drobnych zasinień w okolicach, gdzie został podany preparat. Wszystkie te dolegliwości ustępują najczęściej w ciągu 3-4 dni od zabiegu. Zasinienia mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Ilość zabiegów lipolizy iniekcyjnej potrzebnych do przeprowadzenia zależna jest od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dlatego ich liczba dobierana jest indywidualnie do potrzeb i predyspozycji danej osoby. Zazwyczaj dla uzyskania zadowalającego efektu wymagane są 3-4 zabiegi w odstępie czasowym od 1 do 4 tygodni, ale nierzadko pełna sesja zamyka się dopiero po 10 zabiegach.

Rezultaty lipolizy widoczne są przeważnie po 2-3 zabiegach, choć u niektórych osób uzyskuje się zamierzony efekt nawet po jednym zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna jest skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej pozwalającym na redukcje nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy poddawanej zabiegowi. Stosujemy preparaty (Aqualyx, Lipolax), w których składzie znajdziemy fofsatydylocholinę i deoksycholan (kwas deoksycholowy), które umożliwiają rozbicie komórek tłuszczowych, a następnie wchłonięcie i metabolizowanie kwasów tłuszczowych.

Czas zabiegu 15-45 min.

Sugerowana liczba zabiegów 3-4 w odstępach co 1-4 tygodni.

Efekty widoczne po 2-3 zabiegach.

PRZED ZABIEGIEM

Do 48 godzin przed zabiegiem należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce i powstrzymać się od korzystania z solarium, sauny i basenu. Odradzane jest spożycie alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się paracetamol, antyseptyczny i bezalkoholowy płyn do przemywania skóry oraz krem ochronny z wysokim filtrem SPF 50+.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do wykonania lipolizy iniekcyjnej na skórę pacjenta nakładamy maść znieczulającą, jednak część zabiegów wykonywana jest bez znieczulenia. Po odpowiednim manualnym odseparowaniu tkanki tłuszczowej wraz ze skórą, podajemy preparat bezpośrednio w obszar nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Nakłuwamy obszar zabiegowy w odstępach od 5 do 10 mm. Po wykonaniu wstrzyknięć obszar rozmasowujemy w celu zintensyfikowania działania lipolitycznego.

Zabieg wykonujemy z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu powinny wystąpić reakcje zapalne w tkance tłuszczowej. Nie stosuj żadnych leków przeciwzapalnych! W przypadku pojawienia się bólu zastosuj wyłącznie paracetamol!

Po zabiegu lipolizy zaleca się picie dużej ilości wody, wzmożoną aktywność fizyczną i masowanie obszarów poddanych zabiegowi w celu zintensyfikowania skuteczności preparatu. Dlatego po zabiegu w domu należy ponownie rozmasować ostrzykiwany obszar. Jeżeli dotyk jest bolesny, można z masażem odczekać kolejne 12-24 godzin. Masaż należy ponawiać każdego dnia.

Dodatkowo:

Pojawić się może lekki obrzęk i/lub opuchnięcie, nabrzmienie, mikro wybroczyny, w miejscach podania preparatu, którym może towarzyszyć swędzenie lub ból przy dotyku. Z powodu indywidualnych predyspozycji i wrażliwości reakcje te mogą się utrzymywać przez okres od 1 do około 7 dni.  Zasinienia i opuchnięcia można łagodzić żelem z arniki górskiej. Zaleca się spać wyżej, 2-3 poduszki.

W miejscach poddanych zabiegowi lipolizy iniekcyjnej należy zastosować podwyższony reżim septyczny. Dlatego należy powstrzymać się od intensywnej ekspozycji na słońce, korzystania z solarium, sauny, basenu i kąpieli w wannie. Nie używać natłuszczających kosmetyków i stosować krem z filtrem SPF-50+.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi lipolizy iniekcyjnej:

  • Otyłość (BMI>29),
  • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych i/lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna, polopiryna, acard, etc.),
  • Ciąża, karmienie piersią,
  • Aktywne choroby skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe),
  • Aktywna choroba zapalna w tym przeziębienie, grypa, opryszczka, itd.
  • Doustne leczenie trądziku pochodnymi retinoidów – izotretynoiną i okres od3 miesięcy do pół roku po leczeniu (Actaven, Akneromin, Axotret, Curacne, Izoderm, Izotek),
  • Alergia na stosowane preparaty,
  • Ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
  • Nieustabilizowana cukrzyca,
  • Choroby autoimmunologiczne (konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie)

Pozostałe

  • Przebyte i czynne nowotwory
  • Epilepsja
  • Ostre i przewlekłe infekcje
  • Choroby krwi
  • Problemy z krzepliwością krwi
  • Tendencja do powstawania siniaków
  • Przeszczep skóry
  • Nadwrażliwość skórna

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram