Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje zabieg mezoterapii mikroigłowej. Celem zabiegu jest regeneracja, rewitalizacja, rozjaśnienie i wygładzenie kolorytu skóry twarzy. Do zabiegu przeznaczone są medycznej czystości preparaty o potwierdzonej skuteczności, renomowanych producentów. Zabieg jest zalecany dla osób o zróżnicowanym kolorycie skóry, również w celu zmniejszenia ilości piegów oraz do zakamuflowania przebarwień posłonecznych, spowodowanych trądzikiem czy fotostarzeniem (plamy starcze), blizn pourazowych i pozabiegowych (np. po cięciu cesarskim) , rozstępów, etc. Zabieg może być stosowany na skórę twarzy, szyi, dekoltu, powiek, na ciało (ramiona, pośladki, plecy, uda, etc.).

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Dzięki nim składniki aktywne wprowadzone są w naskórek, skórę lub tkankę podskórną. Wprowadzenie w skórę preparatu wykonuje się przy użyciu urządzenia zakończonego specjalnym jednorazowym kartridżem z mikroigłami. Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Jest to doskonała kuracja uzupełniająca do przeprowadzonych zabiegów pielęgnacyjno-naprawczych, zabiegów z użyciem ultradźwięków oraz jako dopełnienie terapii kwasami.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który można wykonać na skórze twarzy, szyi, dekoltu, grzbietach dłoni, na ciele (plecy, ramiona, pośladki, uda, piersi, genitalia, etc.). Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Zabieg można łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, peelingi kwasami, peeling kawitacjyjny, darsonwalizacja, mikrodermabrazja diamentowa, epiderma med., i inne.

Mezoterapia przynosi efekt tylko wówczas, gdy wykonywana jest systematycznie w serii zabiegów. Liczba zabiegów zależy od wieku i kondycji skóry, a utrzymywanie się efektów jest silnie uzależnione od indywidualnych predyspozycji biologicznych klienta.

Czas zabiegu 30-60 min.

Sugerowana liczba zabiegów 4-6 w odstępach co 2 tygodnie.

Efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy.

PRZED ZABIEGIEM

            Do 48 godzin przed zabiegiem należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce i powstrzymać się od korzystania z solarium, sauny. Unikania innych zabiegów kosmetycznych z naruszeniem skóry obszaru bezpośrednio poddawanego zabiegowi. Odradzane jest spożycie alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Powstrzymać się należy od przyjmowania kwasu acetylosalicylowego (aspiryna, polopiryna, akard, inne.)

Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu oraz antyseptyczny i bezalkoholowy płyn do przemywania skóry oraz krem ochronny z wysokim filtrem SPF 50+.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do wykonania mezoterapii mikroigłowej, jeżeli to konieczne, na skórę pacjenta nakłada się maść znieczulającą. W następnej kolejności po odpowiednim dobraniu koktajlu do indywidualnych potrzeb, preparat jest wprowadzany w skórę przy pomocy kartridża wieloigłowego (12-36 igieł).

Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne takie jak zaczerwienienie, lekki obrzęk i/lub opuchnięcie, nabrzmienie, rumień, mikro wybroczyny, w miejscach podania preparatu, którym może towarzyszyć swędzenie lub ból przy dotyku, nadwrażliwość na dotyk. Reakcje te mogą się utrzymywać przez okres około 7 dni.

W dniu zabiegu na noc, należy zmyć pozostałości preparatu nałożonego po zabiegu, przetrzeć delikatnie skórę środkiem odkażającym i nałożyć krem o działaniu antybakteryjno-nawilżającym. Przez pierwsze dni delikatnie przemywamy twarz preparatem odkażającym (np. octenisept) i stosujemy wysokiej jakości kremy nawilżające. Można wspomagać regenerację suplementując się witaminami C i A.

Zaleca się picie dużej ilości wody (zwiększenie nawodnienia skóry), unikanie ogólnego wysiłku fizycznego, unikanie preparatów z zawartością alkoholu. Do 48 godzin nakładania makijażu i tłustych kosmetyków. Przez kilka dni nie stosować masaży, zabiegów złuszczających (peelingów), szorstkich ręczników. Zaleca się zmianę bielizny pościelowej, ręcznika. Nie przytulać zwierząt! Unikać miejsc o wysokim ryzyku zakażeń (szpitale, przychodnie, etc.), przebywania w pomieszczeniach silnie zabrudzonych i zapylonych. Unikać dotykania twarzy rękami. Przede wszystkim należy unikać namaczania i pocierania czy wyciskania powstałych na skórze zmian, aby uniknąć ich zdrapania. Należy powstrzymać się na okres gojenia od dużego wysiłku, intensywnej ekspozycji na słońce, korzystania z solarium, sauny, basenu i kąpieli w wannie. Nie powinno się suszyć włosów bardzo gorącym powietrzem, czy wystawiać się na działanie wysokiej temperatury i pary podczas przygotowywania posiłków. Ponieważ może to być czynnikiem prowokującym zwiększenie opuchlizny lub obrzęku. Nie używać silnie natłuszczających kosmetyków i w zależności od zastosowanego preparatu stosować krem z filtrem SPF-30+. Dopilnuj, by skóra była dobrze nawilżona. Zaleca się stosowanie po zabiegu wysokiej jakości kremów antybakteryjno-nawilżających, aby zatrzymać wilgoć w skórze i przywrócić jej równowagę. Po zabiegu krem nawilżający stosuj bardziej obficie niż normalnie.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mezoterapii mikroigłowej:

  • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Stany bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry
  • Epilepsja
  • Nieustabilizowana cukrzyca
  • Aktywny trądzik różowaty
  • Skłonność do bliznowaceń i zwłóknień
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Przebyte i czynne nowotwory
  • Łuszczyca, egzema
  • Alergia na preparaty
  • Choroby krwi
  • Problemy z krzepliwością krwi
  • Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna)
  • Stosowanie kortykosteroidów (6-8 tygodni)
  • Tendencja do powstawania siniaków
  • Przeszczep skóry (do 6 miesięcy)
  • Laser ablacyjny (6-15 miesięcy) • Nici PDO • Laser nieablacyjny (4 tygodnie) • Wypełniacze, botoks (14 dni)
  • Nadwrażliwość skórna
  • Opryszczka w obszarach poddawanych zabiegowi
  • Przyjmowanie doustnie retinoidów oraz pochodne retinolu (Izotek Reacutan) do 6 miesięcy po kuracji
  • Nadmierna ilość brodawek i znamion.

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram