Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, to zabieg oczyszczania skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, bez użycia prądu, wzbogacony o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry.

Pozwala to na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów oraz mieszków włosowych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. W efekcie wygładza skórę, doskonale nawilża i zmiękcza naskórek. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega tu bezpiecznie i bezboleśnie.

Podczas zabiegu odczuwamy jedynie delikatne wibracje.

Przeznaczony jest również dla osób, które mają „naczynkową” lub wrażliwą skórę i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego. Peeling kawitacyjny ogranicza działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych i przyspiesza gojenie się blizn potrądzikowych.

Peeling kawitacyjny jest idealnym wstępem do dalszych zabiegów, takich jak eksfoliacja kwasami. Dlatego oczyszczenie jako element przygotowawczy pozwala na dokładną penetrację skóry przy zastosowaniu kwasu. Ponieważ eksfoliację możemy łączyć z peelingiem kawitacyjnym podczas jednej wizyty, warto rozważyć możliwość ich wykonania dla pełniejszego efektu pielęgnacyjnego. Co więcej, po peelingu kawitacyjnym pozostają otwarte pory. Natomiast zastosowanie kwasu spowoduje obkurczanie się porów, zmniejszy ich widoczność oraz sprawi, że nie będą one zanieczyszczały się tak szybko.

Sonoforeza

Sonoforeza działa kojąco i regenerująco na skórę. Substancje aktywne (witaminy, peptydy) wtłaczane są za pomocą ultradźwięków, przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. W zależności od dobranego preparatu otrzymujemy efekt liftingu, odżywienia, nawodnienia, poprawy kolorytu skóry, natlenienia. Spada poziom melaniny, a odbarwienia i skazy znikają.

Zabiegi polecane szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz różowatym, zaskórnikami i wągrami. Skórze przesuszonej i zmęczonej dodaje blasku, a także zredukuje drobne zmarszczki. Regularnie stosowany będzie ratunkiem dla przebarwień. Takie zabiegi stosuje się na: twarz, plecy, ramiona, dekolt i szyję. Stosowany często jako zabieg bankietowy.

Można go łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, peelingi kwasami, darsonwalizacja, peelingi kwasami, epiderma med., mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, i inne.

Czas zabiegu 30-60 min.

Zazwyczaj zalecana jest nie częściej niż 2 raz w miesiącu w serii od 5 do 10 zabiegów.

PRZED ZABIEGIEM

            Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do peelingu kawitacyjnego jednak na 2 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów peelingujących, na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do zabiegu peelingu kawitacyjnego konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie obszaru poddawanego zabiegowi. Głowica ultradźwiękowa (szpatuła stalowa) przesuwana jest blisko powierzchni  skóry. Dlatego podczas zabiegu nawilża się skórę tonikiem lub oczyszczoną wodą.

Zabieg wykorzystuje działanie ultradźwięków, które oddziałując z cieczą, przekształcają ją następnie w mikropęcherzyki. Te z kolei pękają i niszczą komórki martwego naskórka, a także wypłukują nagromadzone zanieczyszczenia i sebum. Zabiegowi, w zależności od intensywności, towarzyszyć może uczucie wibracji.

Zabieg sonoforezy polega na wtłaczaniu w rozpulchnione peelingiem kawitacyjnym pory serum lub koktajli wieloskładnikowych (odżywczych, wybielających, rewitalizujących, napinających, witaminowych, etc.) i pozwala na zamknięcie porów. Ampułka z preparatem odżywczym wtłaczana za pomocą ultradźwięków (sonoforezę) zawsze dobierana jest indywidualnie pod potrzeby klienta.

Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia wielorazowego użytku są dezynfekowane i sterylizowane na miejscu w autoklawie.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale nie ma efektu łuszczenia się, jaki często występuje po peelingu chemicznym. Do 24 godzin należy unikać korzystania z sauny, basenu, solarium, kąpieli słonecznych, stosowania samoopalaczy. Delikatny makijaż po 24 godzinach – nie używać silnie natłuszczających kosmetyków. Prze 7 dni zaleca się stosowanie ochrony skóry przed UV SPF 30+.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej:

 • Ciąża i laktacja,
 • uczulenie na metale, w tym nikiel,
 • implanty pod skórą w miejscu zabiegu,
 • wirusowe zakażenia skóry,
 • ropne wykwity skórne,
 • łuszczyca,
 • aktywne nowotwory,
 • padaczka
 • nieuregulowane choroby tarczycy,
 • liszajec zakaźny,
 • toczeń,
 • choroby naczyniowe,
 • bardzo liczne znamiona skórne,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
 • guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
 • przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
 • terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – Izotretynoina stosowana do leczenia różnych odmian trądziku (wskazane co najmniej 3 miesiące przerwy)

Nie ma przeciwwskazań w przypadku menstruacji, lekkiej opalenizny.

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram