Dermaplaning – Epiderma med. – Planing

Dermaplaning - Epiderma med. - Planing

Epiderma med. –  Planing jest nieinwazyjną i bardzo sterylną metodą złuszczania naskórka przy użyciu skalpela chirurgicznego. Skalpel przesuwamy w odpowiedni sposób po skórze, co daje efekty złuszczenia warstwy rogowej naskórka. W efekcie dodatkowo usuwamy także owłosienie twarzy, które występuje w postaci meszku. Wiele zanieczyszczeń znajduje się na drobnym meszku, który znajduje się na 98% twarzy. Dlatego celem zabiegu jest m.in. pobudzenie regeneracji naskórka, poprawa struktury, kolorytu i kondycji skóry, spłycenie powierzchownych zmarszczek. Ponadto powoduje zmniejszenie  rozszerzonych  porów  i  łojotoku,  rozjaśnienie  przebarwień,  zwiększenie  syntezy  kolagenu, wygładzenie skóry i przebarwień po przebytych zapaleniach (np. trądzik). Jeśli dokucza Ci: trądzik pospolity, rozszerzone pory, łojotok, zrogowaciały naskórek w tym rogowacenie posłoneczne, zmarszczki, brak jędrności skóry, przebarwienia skóry w tym przebarwienia pozapalne, nadmierne owłosienie skóry twarzy, to jest to zabieg dedykowany dla Ciebie.

Zabieg możemy łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, darsonwalizacja, mikrodermabrazja diamentowa, peelingi kwasami, peeling kawitacyjny, i inne.

Czas zabiegu 45-60 min.

Częstotliwość oraz ilość zabiegów w serii dobieramy indywidualnie w zależności od kondycji i rodzaju skóry, jej reakcji na zabieg oraz szybkości i zdolności regeneracyjnych.

Zazwyczaj zalecana jest nie częściej niż co 2 tyg.

Pielęgnacyjnie, co 4 tyg. (lub całkowitego odrostu meszku na twarzy)

PRZED ZABIEGIEM

            Nie wymagamy w tym przypadku specjalnych zabiegów przygotowujących skórę do zabiegu epiderma med. Jednak na 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów silnie peelingujących, na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do zabiegu epiderma med. konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie obszaru poddawanego zabiegowi. Zabieg wykonuje się skalpelem z ostrzem jednorazowym. Skalpel przesuwany jest po powierzchni skóry, zeskrobując martwy naskórek i usuwając nadmierne owłosienie – meszek.

Na zakończenie zabiegu nakłada się żel łagodzący lub maskę i krem ochronny z filtrem UV.

Zabieg epiderma med. wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe, w tym skalpele, dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia wielorazowego użytku są dezynfekowane i sterylizowane są na miejscu w autoklawie.

PO ZABIEGU

Po zabiegu epiderma med. może wystąpić uczucie mrowienia, pieczenia, zaczerwienienia, nadwrażliwość skóry, skóra może także się łuszczyć. Objawy te ustępują w ciągu 1-2 dni (są to normalne reakcje po zabiegu). Po odbytym zabiegu należy nie stosować woskowania, peelingów, należy powstrzymać się od opalania przez okres 10-15 dni z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry i ryzyko podrażnień, a nawet oparzeń spowodowanych ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Stosować ochronne kremy z filtrem min. SP30+, unikać miejsc zakaźnych.

Nie myjemy twarzy preparatami z alkoholem. Ponieważ może powodować niepotrzebne podrażnienia. Unikamy wykonywania makijażu do 2 dni, stosowania preparatów wybielających przebarwienia do 2 dni. Zaleca się nawilżać skórę (maski, kremy, żele, woda). Zaleca się unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) i sauny do 72 godzin po zabiegu. W żaden sposób nie powinno się usuwać, zdrapywać, ścierać łuszczącej się skóry. Zalecane jest picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie, co zwiększa uelastycznienie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi epiderma med. – planing: ,

 • uczulenie na nikiel
 • ciąża i laktacja,
 • znaczna ilość znamion skórnych w obszarze zabiegowym,
 • skłonność do bliznowaceń,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi ( w tym  hemofilia)
 • wirusowe zakażenia skóry,
 • ropne wykwity skórne,
 • łuszczyca,
 • liszajec zakaźny,
 • toczeń,
 • aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
 • guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
 • przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
 • stosowanie leków sterydowych, immunosupresyjnych, retinoidów.

Nie ma przeciwwskazań w przypadku menstruacji, opalenizny.

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram