Epiderma med. – Planing jest nieinwazyjną i bardzo sterylną metodą złuszczania naskórka przy użyciu skalpela chirurgicznego. Skalpel przesuwamy w odpowiedni sposób po skórze, co daje efekty złuszczenia warstwy rogowej naskórka. W efekcie dodatkowo usuwamy także owłosienie twarzy, które występuje w postaci meszku. Wiele zanieczyszczeń znajduje się na drobnym meszku, który znajduje się na 98% twarzy. Dlatego celem zabiegu jest m.in. pobudzenie regeneracji naskórka, poprawa struktury, kolorytu i kondycji skóry, spłycenie powierzchownych zmarszczek. Ponadto powoduje zmniejszenie rozszerzonych porów i łojotoku, rozjaśnienie przebarwień, zwiększenie syntezy kolagenu, wygładzenie skóry i przebarwień po przebytych zapaleniach (np. trądzik). Jeśli dokucza Ci: trądzik pospolity, rozszerzone pory, łojotok, zrogowaciały naskórek w tym rogowacenie posłoneczne, zmarszczki, brak jędrności skóry, przebarwienia skóry w tym przebarwienia pozapalne, nadmierne owłosienie skóry twarzy, to jest to zabieg dedykowany dla Ciebie.
Zabieg możemy łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: czyszczenie manualne, darsonwalizacja, mikrodermabrazja diamentowa, peelingi kwasami, peeling kawitacyjny, i inne.
Czas zabiegu 45-60 min.
Częstotliwość oraz ilość zabiegów w serii dobieramy indywidualnie w zależności od kondycji i rodzaju skóry, jej reakcji na zabieg oraz szybkości i zdolności regeneracyjnych.
Zazwyczaj zalecana jest nie częściej niż co 2 tyg.
Pielęgnacyjnie, co 4 tyg. (lub całkowitego odrostu meszku na twarzy)
PRZED ZABIEGIEM
Nie wymagamy w tym przypadku specjalnych zabiegów przygotowujących skórę do zabiegu epiderma med. Jednak na 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów silnie peelingujących, na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.
PRZEBIEG ZABIEGU
Przed przystąpieniem do zabiegu epiderma med. konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie obszaru poddawanego zabiegowi. Zabieg wykonuje się skalpelem z ostrzem jednorazowym. Skalpel przesuwany jest po powierzchni skóry, zeskrobując martwy naskórek i usuwając nadmierne owłosienie – meszek.
Na zakończenie zabiegu nakłada się żel łagodzący lub maskę i krem ochronny z filtrem UV.
Zabieg epiderma med. wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie produkty techniczne, na których pracujemy są ściśle przeznaczone do oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe, w tym skalpele, dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia wielorazowego użytku są dezynfekowane i sterylizowane są na miejscu w autoklawie.
PO ZABIEGU
Po zabiegu epiderma med. może wystąpić uczucie mrowienia, pieczenia, zaczerwienienia, nadwrażliwość skóry, skóra może także się łuszczyć. Objawy te ustępują w ciągu 1-2 dni (są to normalne reakcje po zabiegu). Po odbytym zabiegu należy nie stosować woskowania, peelingów, należy powstrzymać się od opalania przez okres 10-15 dni z uwagi na zwiększoną wrażliwość skóry i ryzyko podrażnień, a nawet oparzeń spowodowanych ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Stosować ochronne kremy z filtrem min. SP30+, unikać miejsc zakaźnych.
Nie myjemy twarzy preparatami z alkoholem. Ponieważ może powodować niepotrzebne podrażnienia. Unikamy wykonywania makijażu do 2 dni, stosowania preparatów wybielających przebarwienia do 2 dni. Zaleca się nawilżać skórę (maski, kremy, żele, woda). Zaleca się unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) i sauny do 72 godzin po zabiegu. W żaden sposób nie powinno się usuwać, zdrapywać, ścierać łuszczącej się skóry. Zalecane jest picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie, co zwiększa uelastycznienie skóry.
PRZECIWWSKAZANIA
Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi epiderma med. – planing: ,
- uczulenie na nikiel
- ciąża i laktacja,
- znaczna ilość znamion skórnych w obszarze zabiegowym,
- skłonność do bliznowaceń,
- zaburzenia krzepnięcia krwi ( w tym hemofilia)
- wirusowe zakażenia skóry,
- ropne wykwity skórne,
- łuszczyca,
- liszajec zakaźny,
- toczeń,
- aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
- ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
- guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
- przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
- zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
- stosowanie leków sterydowych, immunosupresyjnych, retinoidów.
Nie ma przeciwwskazań w przypadku menstruacji, opalenizny.
Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.