RETIX.C

Zabieg dla osób dorosłych, powyżej 20 roku życia.

Salon Kosmetyczny Anami Beauty poleca preparaat Retix.C. Jest to bezsprzecznie jedna z najskuteczniejszych terapii anti-aging twarzy, szyi, dekoltu i ciała, stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skuteczność składników aktywnych zawartych w preparatach i bezpieczeństwo zabiegu zostałypotwierdzone badaniami klinicznymi. Szybka rewitalizacja skór suchych i zmęczonych.

Zabieg skierowany głównie dla osób z cerą dojrzałą, którzy borykają się utratą jędrności skóry, przebarwieniami pozapalnymi lub efektami fotostarzenia skóry, bliznami potrądzikowymi, zaskórnikami, utratą jędrności czy przesuszeniem skóry, rozstępami (na ciele).

Retinol, czyli czysta postać witaminy A, główny składnik preparatu RETIX.C firmy Xylogic, to jeden z najskuteczniejszych składników wpływających na odmłodzenie i zagęszczenie skóry. Jego działanie wspomagane jest zawartą w preparacie witaminą C i antyoksydanty niezwykle ważne w zapobieganiu starzeniu skóry i procesach jej odnowy.

Celem terapii jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry, odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa zagęszczenia i napięcia skóry, wygładzanie, rozjaśnienie przebarwień, redukcja niedoskonałości, stanów zapalnych i trądziku, zwężenie porów nawet do 80% i, zwiększenie poziomu nawilżenia, ochrona przed fotouszkodzeniami oraz zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry. Retix.C stosowany na ciało (brzuch, ramiona, plecy) powoduje, że skóra jest gładka i jędrna, a świeże rozstępy są wygładzone i mniej widoczne.

Zabieg zalecany w okresie jesienno-zimowym, ze względu na konieczność unikania ekspozycji na silne promieniowanie UV (silne nasłonecznienie, solarium).

Zabieg można łączyć z innymi oczyszczającymi i/lub pielęgnacyjnymi zabiegami oferowanymi Salon Kosmetyczny Anami Beauty, takimi jak: oczyszczenie manualne, peeling kawitacyjny, darsonwalizacja, epiderma med., mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja i inne.

Czas zabiegu 20 – 30 min.

Zazwyczaj zalecany jest nie częściej niż 2 raz w miesiącu w serii od 4 do 8 zabiegów.

PRZED ZABIEGIEM

            Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do peelingu Retix.C jednak na 2 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów peelingujących, na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed wykonaniem zabiegu warto zaopatrzyć się w antybakteryjny krem silnie nawilżający, który nie będzie zapychał porów skóry po zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed przystąpieniem do zabiegu peelingu Retix.C konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie obszaru poddawanego zabiegowi.

Na oczyszczoną skórę nakłada się ampułkę Retix.C i wmasowuje do jej całkowitego wchłonięcia. Następnie nakłada się maskę Retix.C i rozprowadza do wchłonięcia. Zabieg jest bezinwazyjny i daje uczucie relaksu i wyciszenia. Nie piecze i nie szczypie, jak w przypadku peelingów kwasowych.

Maska pozostawiana jest na skórze od 6 do 8 godzin.

Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie  produkty  techniczne,  na  których  pracujemy  są  ściśle  przeznaczone  do  oferowanych zabiegów.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra nie wykazuje zaczerwienienia jakie często występuje po peelingu chemicznym. W domu, po upływie 6-8 godzin należy zmyć maskę wodą.

Po upływie ok 48 godzin pojawia się zaczerwienienie, podobne do oparzenia posłonecznego, i lekki obrzęk, które mogą utrzymywać się kilka dni. Następnie rozpoczyna się proces łuszczenia, który może trwać od 3-5 dni. Może nastąpić dyskomfort lekkiego napięcia skóry, świecenie się skóry. Przy skórze trądzikowej może wystąpić chwilowe wzmożenie. Zaleca cię stosowanie kremów z witaminą C dwa razy dziennie w celu wzmocnienia działania peelingu. Może wystąpić uaktywnienie opryszczki (u nosicieli wirusa HSV-1).

Makijaż można nałożyć nie wcześniej niż po zmyciu maski, najlepiej po upływie 24 godziny od zabiegu.

Przez okres ok 14 dni należy unikać korzystania z sauny, basenu, solarium, kąpieli słonecznych, stosowania samoopalaczy. Zaleca się stosowanie ochrony skóry przed UV SPF 30+. Zalecane picie co najmniej 1,5l wody.

Zakaz stosowania kremów z AHA przez dwa tygodnie! Bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka! Niezastosowanie się do zaleceń może powodować wtórne zaburzenia pigmentacji skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi Retix C:

 • ciąża i laktacja,
 • doustna terapia pochodnymi retinolu, Roaccutanem – Izotretynoiną – wymagana co najmniej półroczna/roczna przerwa
 • wirusowe zakażenia skóry,
 • łuszczyca,
 • aktywne nowotwory,
 • liszajec zakaźny,
 • toczeń,
 • choroby naczyniowe,
 • bardzo liczne znamiona skórne, melanocytowe,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • aktywna opryszczka oraz inne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • ostre postacie trądziku ze zmianami ropnymi oraz trądzik różowaty
 • guzki niewiadomego pochodzenia (nowotwory skóry, włókniaki, znamiona, naczyniaki jamiste)
 • przeczosy i nadżerki (mechaniczne ubytki i urazy tkanek powstałe np. podczas drapania wynikającego z atopowego zapalenia skóry, świerzbu, wszawicy)
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie obszaru zabiegowego (do momentu całkowitego zakończenia okresu rekonwalescencji)
 • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)
 • alergie skórne na składniki zawarte w peelingu
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • liczne teleangiektazje
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce,  terapie hormonalne)
 •  „niewyrównane” choroby metaboliczne, ogólnoustrojowe

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

CENA USŁUGI

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram