
Peeling węglowy jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, który polega na naświetlaniu promieniem laserowym obszaru skóry, która wcześniej została pokryta koloidalną zawiesiną węgla. Drobinki węgla wnikają w pory skóry i w trakcie naświetlania pochłaniają energię światła laserowego. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry oraz zwężenie porów skóry. Ponadto, koloryt skóry ulega ujednoliceniu, stany zapalne zostają zminimalizowane, wydzielanie sebum jest regulowane, a komórki skóry stymulowane są do odnowy.
Wykonanie zabiegu laserowego peelingu węglowego zaleca się kobietom zmagającymi się z problemami skórnymi takimi jak:
- rozszerzone pory
- nadmierne wydzielanie sebum
- drobne stany zapalne skóry, trądzik, zaskórniki zamknięte i otwarte
- drobne zmarszczki, skóra z pierwszymi oznakami starzenia
- przebarwienia, fotouszkodzenia
- pozbawiona blasku, ziemista lub szorstka cera
- niejednolity koloryt
Zabieg taki poprawia stan skóry trądzikowej, usuwa zaskórniki, przebarwienia i zaczerwienienia towarzyszące stanom zapalnym, oczyszcza zatkane pory, zmniejsza łojotok. Posiadaczki cer dojrzałych również mogą zdecydować się na taki zabieg, ponieważ laserowy peeling węglowy poprawia elastyczność skóry, stymuluje skórę do odnowy, wygładza drobne zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, rozjaśnia ją i ożywia.
Czas zabiegu od 45-60 min – w zależności od rozległości obszaru zabiegowego
W celu osiągnięcia efektu glow wygładzonej i rozświetlonej skóry zabieg należy wykonać na dzień lub dwa przed ważnym wyjściem.
Aby osiągnąć pożądany efekt, należałoby wykonać 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodnie.
PRZED ZABIEGIEM
Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do laserowego peelingu węglowego, jednak na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, metody woskowania, preparatów silnie peelingujących, zabiegiem należy zrezygnować z intensywnej ekspozycji na słońce, solarium. Przed zabiegiem nie należy również przyjmować suplementów diety mogących zawierać substancje światłouczulające np. skrzyp, nagietek, pokrzywa, dziurawiec, duże ilości nagietka, rumianku. Zabiegu nie wykonuje się również podczas i zaraz po antybiotykoterapii.
Peeling węglowy nie wymaga znieczulenia, ogromną zaletą zabiegu jest jego bezbolesność.
PRZEBIEG ZABIEGU
Pierwszym etapem zabiegu jest wykonanie dokładnego demakijażu i oczyszczeniu skóry. Na czystą skórę twarzy, aplikuje się opisaną wyżej emulsję węglową. Preparat ten jest dokładnie wcierany tak, aby mógł dostać się do wszystkich nierówności i porów. Ponieważ węgiel wnika w skórę przez czas około 10-15 minut, na taki czas pozostawiana jest na skórze maseczka węglowa. Po tym czasie zabezpiecza się oczy klienta/ki specjalnymi okularami i wykonuje się naświetlanie wysokoenergetycznym laserem Q-Switch Nd:Yag. Wykonanie pierwszego przejścia laserem służy zwiększeniu wchłaniania w pory drobinek węgla oraz pobudzenia skóry do regeneracji.
Drobiny węglowe stanowią skuteczny materiał absorbcyjny dla światła lasera, dzięki czemu komórki stymulowane są do regeneracji i odnowy. Następnie skóra naświetlana jest impulsem o długości fali 1064 nm., co powoduje mikroeksplozję kropel emulsji węglowej na powierzchni skóry, co daje efekt złuszczenia i wygładzenia naskórka. Na zakończenie zabiegu, skóra jest chłodzona lodem lub maską kojąco-nawilżającą.
Zabieg wykonywany jest z zachowaniem warunków sterylności i wszystkie produkty techniczne, na których pracujemy są ściśle przeznaczone do oferowanych zabiegów, artykuły jednorazowe dopełniają sterylności, wszelkie narzędzia są dezynfekowane i dodatkowo sterylizowane są na miejscu w autoklawie.
PO ZABIEGU
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, można wrócić do aktywności. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, które zwykle utrzymuje się do jednej doby po zabiegu. Unikać ekspozycji na słońce, solarium i należy stosować kremu z filtrem min SPF 30+.
PRZECIWWSKAZANIA
Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi laserowego peelingu węglowego:
- przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy
- przyjmowanie leków, suplementów i maści światłouczulających, retinoidów (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem)
- przyjmowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek)
- stałe spożywanie ziół tj.: dziurawiec, skrzyp, pokrzywa, nagietek, dziurawiec (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem)
- czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
- skłonność do powstawania bliznowców (kelonoidów), blizn hipertroficznych
- aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW
- aktywna choroba nowotworowa
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- rozrusznik serca
- padaczka
- stosowanie brązerów lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem
- peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem)
- silna i świeża opalenizna
Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.
Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje również zabiegi rewitalizujące, oczyszczające i pielęgnacyjne takie jak: czyszczenie manualne, peelingi kwasami, PQAge Evolution, Retix.C, darsonwalizacja, epiderma med., mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny i więcej.