Laserowe usuwanie tatuażu

laserowe usuwanie makijażu permanentnegolaserowe
Efekt zastosowania lasera do usuwania makijażu permanentnego i tatuażu – po jednej serii zabiegowej

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego.

Laser neodymowo-yagowy Q-Switch SPECTRA (Nd-YAG), to jeden z najnowocześniejszych laserów, stosowany z powodzeniem w ośrodkach medycyny estetycznej na całym świecie. Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch umożliwia usuwanie nawet bardzo intensywnych tatuaży, permanentnych makijaży i silnych przebarwień. Mechanizm działania lasera polega na podgrzewaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek, w których umieszczony jest barwnik. Rozbity pigment pochłaniają makrofagi, a jego pozostałości migrują ku powierzchni naskórka. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów.

Poprzez zastosowanie 2 długości fali możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmiany pigmentowe), piegów i tatuaży w różnych kolorach.

Unikatowość zabiegu laserem Q-switched polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) bardzo silnych impulsach światła laserowego kierowanych w głąb skóry. Dzięki temu działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.

Urządzenie posiada certyfikat CE, spełniając międzynarodowe standardy. Laser Nd: Yag Q-switch emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 532/1064 nm. W trybie pracy laser neodymowo-yagowy Q-switch generuje krótkie impulsy (10-20 ns) o wysokiej gęstości energii.

Najczęściej tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych chyba, że znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie.

Ilość i częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od stanu skóry, czy rozległości i głębokości wykonanego tatuażu.

Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach.

Po tym okresie można pomyśleć o nowym makijażu permanentnym lub tatuażu.

PRZED ZABIEGIEM

            Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do laserowego usuwania tatuażu, jednak na 2 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: intensywnej ekspozycji na słońce, solarium.

PRZEBIEG ZABIEGU

            Przed wykonaniem zabiegu może być konieczne nałożenie miejscowego znieczulenia ( np. z lidokainą), aby złagodzić odczucia związane z działaniem lasera. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i w zasadzie bezbolesny, pacjenci bardziej wrażliwi mogą odczuwać niewielkie kłucie lub pieczenie. Już w czasie zabiegu pacjent może zaobserwować jak barwnik znika pod wpływem laserowej wiązki światła. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

Stosowane są oczywiście okulary ochronne zarówno dla klienta jak i operatora lasera.

Zabieg nie wyłącza z życia.

PO ZABIEGU

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Zaczerwienienie może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu. Jest to objaw normalny, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione przez okres około 2 tygodni.

W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień.

Kolejny tatuaż lub makijaż permanentny zaleca się wykonać w miejscu poddanemu zabiegowi nie wcześniej niż po upływie 2-3 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA

Najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie osoby poddanej zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej:

  • stosowanie leków i kosmetyków fotouczulających i fototoksycznych (np. antybiotyki),
  • nadwrażliwość na światło,
  • świeża i silna opalenizna,
  • uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym,
  • choroba nowotworowa, radioterapia, chemioterapia,
  • choroby tkanki łącznej,
  • rozrusznik serca,
  • ciąża,
  • schorzenia bakteryjne i wirusowe w fazie aktywnej,
  • zbyt duże oczekiwania pacjenta, niedające się pogodzić ze skutecznością lasera.

CENNIK USŁUGI

Powyżej przedstawiony opis procedury, zaleceń i przeciwwskazań ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna przeprowadzana przed każdym zabiegiem w celu zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.

Salon Kosmetyczny Anami Beauty oferuje również zabiegi rewitalizujące, oczyszczające i pielęgnacyjne takie jak: czyszczenie manualne, peelingi kwasami, PQAge Evolution, Retix.C,  darsonwalizacjaepiderma med.mezoterapia igłowamezoterapia mikro-igłowa, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny i więcej.

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
Instagram